O projekcie

Odkrywaj uroki okolic Bydgoszczy i ciesz się tym razem z nami!

Otoczenie Bydgoszczy to rozległe lasy, czyste rzeki i połyskujące jeziora. To również fascynujące ślady historii: od Biskupina (748 rok p.n.e) po zabytki techniczne: kanały, śluzy, kolej wąskotorową i Exploseum, czyli tajną fabrykę zbrojeniową. Spotkasz tu dziką przyrodę, ale też zachwycą Cię rozwiązania miejskie, wydarzenia kulturalne i kulinaria.
Wiele odcinków tras z punktu widzenia rowerowego turysty jest bardzo dobrych, inne chcielibyśmy poprawić.

Na naszej stronie znajdziesz nie tylko trasy rowerowe, ale także opisy ciekawych miejsc, które spotkasz po drodze. TROBy to również oddolna inicjatywa społeczna tworzona przy udziale mieszkańców. Naszym celem jest zaangażowanie lokalnej społeczności w rozwój projektu, w tym w rozbudowę infrastruktury rowerowej w regionie.

Chcemy, aby TROBy stały się symbolem aktywności fizycznej, edukacji ekologicznej oraz integracji społecznej. Dzięki organizacji wydarzeń i promowaniu zdrowego stylu życia, dążymy do odkrywania uroków naszego regionu przez mieszkańców i turystów.

Uczestnicy projektu:
Bydgoski Klub Turystyki Rowerowej GRYF PTTK
Bydgoska Lokalna Organizacja Turystyczna
Bydgoska Masa Krytyczna
Bydgoski Ruch Miejski
Rowerowa Brzoza
Stowarzyszenia Bydgoszcz G10
Stowarzyszenie Metropolia Bydgoszcz
UKW - Wydział Geografii - Katedra Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Turystyki
Zespół Parków Krajobrazowych nad Dolną Wisłą

Współpraca: Miasto Bydgoszcz

Pomysłodawca i koordynator: Krzysztof Jurek

Pozostali zaangażowani: Krzysztof, Damian, Barbara, Borys, Roman, Natan, Piotr, Kamil, Mateusz, Kajetan, Hubert, Gerard, Sebastian, Paweł, Michał, Oleksii, Gracjan, Szymon, Marika

Jeśli jesteś zainteresowany współpracą z nami i chcesz pomóc tworzyć TROBy zapraszamy do kontaktu!