Wróć do mapy głównej
Koronowo

Wróć do mapy głównej
Koronowo

Trasa z Bydgoszczy do Koronowa i Pieczysk prowadzi w większości atrakcyjnymi drogami rowerowymi o nawierzchni asfaltowej i szutrowej. Zobaczysz najwyższy most kolei wąskotorowej, zamoczysz nogi w Jeziorze Koronowskim (w Pieczyskach i Samociążku). W Koronowie znajdziecie rynek, Bazylikę pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Park Grabina (super miejsce dla rowerzystów MTB). Po drodze możesz podjechać na dwie zapory spiętrzającej wodę jednego jeziora Koronowskiego. Kolejne jeziora spiętrzone na Brdzie możesz odwiedzić w Bożenkowie oraz Smukale. Pieczyska są atrakcyjną miejscowością wypoczynkową z nową plażą i pomostem. Możesz tam wypożyczyć też kajak czy rower wodny.

Trasa rowerowa biegnie z Bydgoszczy w kierunku Tryszczyna w oddaleniu od drogi krajowej. W większości trasą dawnej kolei wąskotorowej - ona doprowadzi Was na most nad Brdą po którym przejedziesz na rowerze. Wracając do Bydgoszczy przejedziesz drogami rowerowymi przez Samociążek, Bożenkowo a potem drogą leśną do bydgoskiej Smukały i następnie do Niemcza i parku w Myślęcinku.


Zobacz również zaproponowane przez nas trasy alternatywne - dzięki nim wycieczki do Koronowa możesz mieć za każdym razem inną, atrakcyjną trasą. Wybierz np. Smukałę z kładką nad Brdą, cmentarzem d. obozu, sanktuarium szensztackim. Albo może pojedź przez Nowy Mostek i Żołędowo z drewnianym kościołem oraz Parkiem Edukacji. A może z Bożenkowa pojedź do Janowo nową szutrową drogą rowerową na most z pięknym widokiem na Brdę.

Dla aktywnych rowerzystów górskich: spróbujcie przejechać się widocznymi na mapie ścieżkami wzdłuż brzegu jeziora Koronowskiego (głównie po wschodniej stronie Kanału Lateralnego). Albo wybierzcie się pokręcić po parku Grabina w Koronowie. Przez oba miejsca przebiega trasa koronowskiego Maratonu MTB. W samym Koronowie znajdziecie też pumptrack rowerowy.

Pokaż więcej

Miejsca na trasie: